Dłuższy czas pracy Androida – w jaki sposób do tego doprowadzić

Nie jest to aż tak istotne czy twój smartphone składa się z wersji oprogramowania jaką jest Android Lollipop, Jelly Bean czy coś jeszcze innego – we wszystkich urządzeniach może dochodzić do tego, że czas pracy baterii nie jest aż tak długi. Pomyśl o tym aby przede wszystkim zdecydować się na rozsądne oszczędzanie baterii. Istnieją na to praktyczne sposoby.

Zdecyduj się, że pozbędziesz się ze swojego smartphone tych aplikacji z których obecnie nie korzystasz. W tym celu pozostaw sobie zainstalowane te, które będziesz koniecznie potrzebował. Czy jest Ci potrzebny Skype skoro z niego nie korzystasz? Oczywiście, że NIE! Zajmuję niepotrzebnie twoje miejsce na twoim smartphonie. Zrób przegląd gier na twoim smartphonie. Jeśli widzisz, że są takie z których nie korzystasz to tak właściwie zrezygnuj z ich posiadania. One również mogą zabierać Ci twoje miejsce w pamięci telefonu.

Nie miej cały czas włączonych następujących funkcji np. Wi-Fi, GPS lub Bluetooth. Ta rzecz wydawać się może oczywista ale niestety tak dużo osób o tym zapomina. Proste zależności o których musisz korzystać to na pewno wyłączenie transmisji danych 3G/LTE/4G w momencie korzystania z Wi-Fi – jeśli korzystasz z tamtych pakietów to także zrezygnuj z Wi-Fi. Na pewno nie musisz być stale podłączonym do sieci Internetu bezprzewodowego. Kiedy nie przysyłasz nikomu żadnych plików np. zdjęć pomyśl o tym aby wyłączyć działanie Bluetootha. GPS to korzystna opcja jednak czy jest ona aż tak Ci potrzebna kiedy nie prowadzisz samochodu? Raczej, nie a dzięki temu pozbędziesz problemów z niekorzystnym działaniem twojej baterii.

Jeśli chodzi o twój ekran startowy to zdecyduj się na to, że nie będzie on się składał ze zbyt dużej liczby fajerwerków. Na pewno tapeta typu animacja może robić wrażenie. Jednak pamiętaj o tym, że to właśnie ona będzie powodować to iż tak właściwie twój smartphone może chodzić krócej i bateria się rozładuję znacznie szybciej. Na pewno do dobrej praktyki należeć będzie fakt mówiący o tym aby zrobić porządek z nieużywanymi skrótami oraz widgetami. Pozbędziesz się tego co Ci się nie przydaję bo tak właściwie ile razy czytałeś fakty dotyczące pogody lub wiadomości.

Nie myśl o tym aby korzystać z wibracji. Zdecyduj się na wybór profilu ogólnego. Musisz być w świadomości, że to właśnie wibracja może zużywać większą ilość twojej baterii. Ustawiając głośnik możesz się przyczynić do tego, że ilość energii w twoim telefonie na pewno nie będzie aż tak stratna w przypadku wibracji.

Zdecyduj się na to, że przyciemnisz w pewien sposób swój ekran. Do dobrych praktyk należeć będzie to jeśli pomyślisz o tym aby za każdym razem nie korzystać ze 100% jasności. To na pewno nie będzie doprowadzać do niczego skutecznego. Zamiast tego będziesz musiał częściej ładować swoją baterię.

Czy twoje powiadomienia w telefonie są Ci aż tak potrzebne? Oczywiście, że NIE! Zdecyduj się na to, że je wyłączysz. Na pewno nie jest do szczęścia potrzebny fakt, że na FB ktoś polubił lub skomentował twój post. Dzięki temu odłączysz się od tego portalu bo niestety potrafi on być bardzo wciągający.

Regularnie aktualizuj swoje aplikacje. W tym celu konieczne jest to abyś robił to rzetelnie przez sprawdzanie czy nic nowego nie jest do pobrania na twój smartphone. Zastanów się nad tym a zaobserwujesz widoczne zmiany. Jeśli w tym samym czasie jakieś aplikację będą się aktualizować to wysoce prawdopodobne jest to, że nie niestety bateria twoja zacznie działać o wiele wolniej.

Wykorzystaj aplikację, które mogą Ci ułatwić utrzymanie stanu prawidłowej baterii. W tym przypadku najlepiej będzie jeśli skorzystasz z Greenify. Przy właściwościach tego programu możesz tak właściwie liczyć na to, że umożliwi Ci on operowanie na wszystkich twoich plikach. Dzięki jego możliwościom będziesz mógł przyczynić się do tego, że aplikacje uruchamiające się przy starcie twojego mobilnego systemu operacyjnego wyłączysz bezpowrotnie.

Kiedy twój smartphone szczególnie pobiera energie to tak właściwie pomyśl o tym aby zdecydować się na zakup baterii zewnętrznej – chodzi tutaj oczywiście o power bank. Jakie rozmiary należy do niego zaliczać? Na pewno nie jest on duży. Wystarczy, że spakujesz go do swojej kieszeni. To właśnie dzięki temu będziesz mógł bez większych problemów naładować swój telefon w pociągu lub jakiejś innej wycieczce. Koszt tego nie jest aż tak wysoki – cena 50 zł to prawdziwa okazja. Nie musisz się dłużej zastanawiać gdyż jest on dostępny praktycznie w każdym większym sklepie z elektroniką.

Leave a Comment