Aplikacje ułatwiające poruszanie się po miastach

big_84369932-a6cf-4782-ad46-e5ef79136bbcNieważne, czy wybierasz się na drugi koniec kontynentu, czy chcesz dotrzeć do najbliższego kina. Za pomocą nowoczesnych aplikacji Twój telefon przemieni się w prawdziwe centrum dowodzenia, które bez trudu doprowadzi Cię na wybranego punktu, oferując kilka wariantów dróg, poinformuje o natężeniu ruchu i pokaże który autobus powinieneś wybrać, aby się tam dostać. Dwie aplikacje mobilne, które bez wątpienia musisz mieć w swoim smartphonie to Google Maps i Jakdojade.pl. Pierwsza z nich powinna być automatycznie wbudowana w Twój system, drugą pobierzesz za darmo z Internetu.

Aplikacja Jakdojade.pl to podstawa poruszania się po mieście dla wszystkich osób, które korzystają z komunikacji miejskiej. Już nie musisz spisywać godzin odjazdu autobusów i tramwajów z Twojego przystanku lub w niepewności biec na dworzec, aby dowiedzieć się, że pośpiech nie był konieczny, bo autobus i tak odjedzie dopiero za 20 minut. Z pomocą Jakdojade.pl zaplanujesz trasę podróży, dowiesz się ile czasu Ci to zajmie i jakimi liniami musisz się poruszać, by z punktu A dotrzeć do punktu B. Wyświetla nie tylko odjazdy z przystanków, ale w wyszukiwarkę można też wpisywać adresy i zostaniemy niemal za rękę poprowadzeni do naszego celu. Aplikacja obsługuje komunikację miejską w takich miejscowościach jak: Białystok, Bydgoszcz, Katowice (Górnośląski Ośrodek Przemysłowy), Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kraków, Łódź, Lublin, Olsztyn, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław oraz Zielona Góra. Wiele filtrów pozwala na dokładne określenie sposobu, w jaki chcemy się poruszać po mieście – możemy np. wybrać interesujących nas przewoźników, unikać niektórych środków komunikacji lub wybranych linii, lub korzystać tylko z pojazdów niskopodłogowych, co na pewno przyda się osobom niepełnosprawnym lub rodzicom małych dzieci. Dowiemy się jaki bilet powinniśmy zakupić. Jeśli nasza trasa będzie się powtarzała, możemy zapisać ją w zakładce ulubione i następnym razem z łatwością odtworzyć drogę. Co najistotniejsze – Jakdojadę.pl jest bezpłatne i obsługiwane przez trzy największe systemy – Android, iOS oraz Windows Phone. To absolutny hit jeśli chodzi o programy ułatwiające poruszanie się po mieście za pomocą komunikacji publicznej. Możemy być dumni z polskich programistów, którzy od 2008 roku nieprzerwanie pracują nad rozbudowywaniem tej aplikacji, która służy milionom Polaków.

Z kolei Google Maps to serwis przeznaczony przede wszystkim dla osób poruszających się pieszo, rowerem lub samochodem. Zawarte w tej bezpłatnej aplikacji mapy są na bieżąco aktualizowane i mogą być przeglądane także w postaci map satelitarnych. Nie musimy już nosić ze sobą mapy – wszystko znajdziemy w produkcie firmy Google. To doskonały nawigator GPS, który wykrywa prawie każdy adres domu i może wyznaczyć kilka wariantów tras, z których wybierzemy ten najbardziej pasujący do naszych aktualnych celów. Dodatkową funkcją map Google jest możliwość określenia trasy w oparciu o komunikację miejską.

Leave a Comment

© 9878 GSM Pro. All rights reserved.