Chińskie smartfony podbijają polski rynek

Smartfony do urządzenia, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia. Już nawet dzieci w szkołach podstawowych są z nimi obeznane i nie ruszają się bez nich z domu a ich obsługę opanowaną mają nawet przedszkolaki. Babcie i dziadkowie wrzucają dzisiaj zdjęcia z sanatorium na portale społecznościowe właśnie za pomocą smartfona. A biznesmeni prowadzą swoje ogromne biznesy za pomocą swojego mobilnego telefonu komórkowego. Funkcjonalność telefonów zwanych potocznie smartfonami jest tak ogromna, że właściwie każdy znajdzie w nim funkcje idealnie dopasowane do potrzeb. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach, o nasze względy rywalizują producenci smartfonów z całego świata. Większość z nich powstaje jednak w Chinach i Japonii, ale są również takie, które reklamują się jako amerykańskie. Jednakże prawdziwą mekką smartfonów a przynajmniej podzespołów do nich są zdecydowanie Chiny. Śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że większość smartfonów powstaje właśnie tam, a jeśli nie one same to wszystko to z czego się składają. Dlatego nic dziwnego, że Chińczycy tak bardzo chcą wejść na europejskie rynki smartfonów również pod szyldami mało znanych w Europie marek.
I tak na szczęście narodziło się kilka ciekawych produkcji, które dzisiaj możemy nabyć również w Polsce. Smartfony od niszowych chińskich producentów możemy kupić w dyskontach, supermarketach oraz w polskich sieciach ze sprzętem komputerowym. Niektóre polskie firmy mają nawet wyłączność na dystrybucję w Polsce określonych marek. Dzięki temu marka ta zyskuje pewność, że w Polsce jej sprzedażą zajmie się firma znana i uznana na rodzimym rynku. A to dla chińskich producentów bardzo ważny argument, ponieważ chodzi o to, żeby zaistnieć w Polsce bez większych nakładów na reklamę. W przypadku wyłączności na dystrybucję zareklamować odpowiednio towar musi dystrybutor, ale oczywiście ze wsparciem producentów.
Chińskie smartfony od mało znanych producentów są dzisiaj praktycznie tak samo dobre jak te, które w sprzedaży oferują największe i najbardziej uznane marki. Jeśli weźmiemy niszowy smartfon od chińskiego producenta a smartfon znany i markowy to po dokładnej analizie stwierdzimy, że dla zwykłego użytkownika różnice w jakości mogą okazać się wręcz niezauważalne. Co więcej, każdy z takich chińskich smartfonów ma dostępne pełne polskie menu ze względu na to, że pracują one na takim samym systemie operacyjnym jak wszystkie inne markowe smartfony dostępne na rynku. Zasadniczo można się zastanowić dwa razy przed zakupem, czy wydać kilkaset złotych na coś, co wydaje się tanim chińskim produktem. Warto się zastanowić i sprawdzić dokładnie to, nad czym się zastanawiamy. Bo w większości przypadków okazuje się, że za małe pieniądze możemy mieć sprzęt równorzędny z tym dostępnym za naprawdę duże pieniądze. Jeżeli dodatkowo sprzęt ten oferowany jest przez polską firmę zajmującą się dystrybucją to na pewno jest to urządzenie warte uwagi. A współczesne smartfony są z każdym miesiącem coraz mocniejsze bo przecież wszystkie muszą nadążać za oprogramowaniem tworzonym z myślą o ich obsłudze.

Leave a Comment