Instagram – aplikacja artystyczno-społecznościowa

instagram-1007070_1280Autorzy Instagramu zarobili miliony dzięki tej prostej w obsłudze i niezwykle atrakcyjnej aplikacji na nasze smartphony, która pozwala na wykonywanie zdjęć, obrabianie ich, a następnie publikowanie naszym znajomym oraz całemu światu wraz z ciekawymi opisami. Instagram okazał się strzałem w dziesiątkę i znakomicie uzupełnił świat portali społecznościowych o dużą dawkę pięknych zdjęć i interesujących filmów.

Instagram zadebiutował na telefonach w 2010 roku i początkowo był dostępny tylko na iPhonach. Ogromna popularność aplikacji sprawiła, że w krótkim czasie przygotowano także wersje na pozostałe systemy i Instagram opanował świat, rozpoczynając od najmłodszych użytkowników telefonów – nastolatków, które szybko pojęły siłę płynącą z tej aplikacji i za pomocą ciekawych zdjęć oraz filmów prezentują znajomym wydarzenia ze swojego życia, okraszone zabawnymi hasztagami (opisami). Dziś Instagrama ma każdy szanujący się celebryta i sportowiec, nie wspominając o szarych użytkownikach smartphonów, którzy dzięki temu programowi mogą przestać być anonimowi i zabłysnąć, zyskując wielu followersów, a co za tym idzie – międzynarodową sławę.

Największa zaleta Instagrama tkwi w jego prostocie. Za jego pomocą wykonasz zdjęcie i bardzo szybko je przerobisz, korzystając z wbudowanych filtrów (np. rozjaśnisz twarz, podkręcisz balans kolorów), dorysujesz coś zabawnego lub połączysz kilka zdjęć. Od razu możesz je też opublikować z krótkim, ciekawym opisem, najlepiej za pomocą hasztagów. To niezwykle wygodne narzędzie, pozwalające nam na podzielenie się ze światem swoimi artystycznymi zdjęciami lub filmami lub po prostu zaprezentowanie właśnie zjedzonej potrawy lub założonego ubrania. Możemy obserwować wiele innych osób i przyznawać im serduszka, doceniając wykonane przez nich zdjęcie lub film.

Instagram bez trudu pobierzesz na wszystkie trzy największe platformy mobilne, czyli Android, iOS oraz Windows Phone. Oczywiście jak przystało na serwis społecznościowy dla mas – jest bezpłatny. Aplikacja wykonuje zdjęcia w ciekawym formacie – fotografie są kwadratowe. Przypomina to nieco zdjęcia z aparatu Polaroid. Program jest świetnie zintegrowany z innymi serwisami, takimi jak Facebook, Tumblr, Flickr i Twitter, co pozwala nam na udostępnianie plików w kilku miejscach jednocześnie. Zdjęcia i filmy możemy nie tylko polubić, ale też komentować i wklejać własne hasztagi.

Program może być także wykorzystywany jako serwis informacyjny. Przykładowo dla sympatyka sportów zimowych bardzo ciekawe mogą się okazać zdjęcia publikowane przez słynnych narciarzy z całego świata, biorących udział w międzynarodowych zawodach – prezentujące ich przygotowania do startu, sukcesy i porażki oraz życie prywatne. Miłośnicy gotowania ucieszą się z nowych zdjęć różnych potraw wraz z krótkim opisem składników. Dzięki Instagramowi sławę zyskało wiele trenerów fitness, aktorek, muzyków i celebrytów, którzy pozwalają swoim fanom być codziennie na bieżąco z wydarzeniami, jakie dzieją się w ich luksusowym życiu.

Leave a Comment

© 0061 GSM Pro. All rights reserved.