Jak GoldStar zmieniło się w LG

Jest wiele historii, które są godne opowiedzenia. Warto tutaj wspomnieć o historii fimy LG, która inaczej się kiedyś nazywała a mianowicie – GoldStar.
Firme GoldStar założył Koo In-Hwoi. Firma powstała 1 października 1958. GoldStar zbudowało swoje pierwsze radio, GoldStar A-501, które w 1959 r. trafiło do sprzedaży. Następnie, w 1961 r., na rynek trafił pierwszy automatyczny telefon tej firmy – GS-1. W 1965 r. firma sprzedała pierwszą lodówkę, model GR-120, a w 1966 r. – pierwszy telewizor. W 1968 r. GoldStar sprzedał pierwszy klimatyzator, a rok później pierwsze egzemplarze pralek automatycznych. Później GoldStar, po połączeniu z Lucky Chemical Company, zmieniło nazwę na Lucky Goldstar Group. W Polsce spółka Art-B w 1990 r. zainwestowała część kapitału, uruchumiajac linię produkcyjną GoldStar Art B.
Zanim firma LG była gigantem wiązała swoją przyszłość z różnymi spółkami, ale jak widać ich współpraca nie była na tyle trwała, żeby mówić cokolwiek o stałej współpracy. Współpraca była tak naprawdę tylko na pewien czas, więc musieli wymyślić coś innego. Skąd tak naprawdę pomysł na LG? Dziś Panowie z LG są w Japonii czwartą największą spółką zaraz po Samsungu. Z pewnością długo pracowali na swój sukces. Dziś mogą się wylegiwać w swoich osiągnięciach, bo przeszli naprawdę długą drogę, aby znaleźć swoje miejsce na rynku tylko pod jedną nazwą.
Nazwa musiała być chwytliwa oraz żeby każdy ją zapamiętał. Zdecydowali się na dwie literki, które oznaczało po prostu LG. Nikt do końca nie jest przekonany co one tak naprawdę oznaczają, ale na tym polega właśnie cały sekret sukcesu.
W Polsce LG także miało swoją małą historię, którą wypada na tę okazję przytoczyć. W roku 1997 spółka w końcu została zarejestrowana w Polsce.
Dziś firma LG jest pionerem, który wprowadza różnego rodzaju sprzęt elektroniczny od smartfonów aż po telewizory plazmowe. W przyszłości mają nadzieję na rozwój technologii.
Jednak czasami to wygląda różowo z boku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma LG straciła na branży mobilnej 67,8 mln dol. Wynik jest zaskakujący, ponieważ poprzedni kwartał zakończył się dla Koreańczyków zyskiem. Niewesołe wieści płyną również z obozu Sony, które traci każdego dnia 1,9 mln dol. – donosi źródło.LG ma nadzieje, że sytuacje poprawią smartfony Nexus 5X oraz dwuekranowy V10. O tym przekonamy się jednak dopiero za trzy miesiące.LG ma jednak świetnie prosperujący dział telewizorów, który przynosi zyski dzięki OLED-om oraz 4K.
Jak widać taka spółka ma swoje wady i zalety. Mimo wszystko uważa się, że smartfony jak i monitory LG są bardzo dobrymi sprzętami elektronicznymi. Cechuje ich zdecydowanie mniejsza awaryjność niż w przypadku innych marek. Uważa się, że smartfony są bardzo wytrzymałymi urządzeniami. Natomiast w monitorach zastosowano rozdzielczość HD. W połowie 2005 r. LG Group podpisała kontrakt z gminą Kobierzyce koło Wrocławia. Na 275-hektarowej działce we wsi Biskupice Podgórne za pół miliarda euro wybudowane zostały fabryki ekranów ciekłokrystalicznych i chłodziarek. Wraz z inwestycjami towarzyszącymi przedsięwzięcie kosztowało około miliarda euro.

Leave a Comment

© 8220 GSM Pro. All rights reserved.