Komunikacja lepsza niż myślisz

Telefony przeszły niesamowitą ewolucję. Ale nie chodzi tutaj tylko o zwykłe udoskonalenie naszych telefonów domowych. Dawny telefon stacjonarny w postaci urządzenia ze słuchawką odchodzi do lamusa. Choć jest on jeszcze spotykany to jednak obecnie ma on sporą konkurencję w postaci innych urządzeń. I to takich, które możemy mieć przy sobie. Mowa tutaj o smartfonach.

Telefon komórkowy miał tę zaletę, że można go było mieć cały czas przy sobie. Z czasem połączył się on z komputerem i można było używać go nie tylko do rozmowy. Można było również na nim grać, robić zdjęcia oraz wiele innych rzecz. Dalszym etapem ewolucji jest smartfon. To już jest istne sprzężenie komputera z telefonem. Nie tylko będziemy mieli go pod ręką. Będziemy mogli korzystać nawet z internetu. Dużą zaletą smartfonów jest możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu, czyli Wi-Fi.

Aby skorzystać z internetu bezprzewodowego wystarczy włączyć sieć bezprzewodową oraz wybrać odpowiednie opcje. Ma to szczególną zaletę jeżeli znajdujemy się w centrum miasta, parku, supermarkecie lub w innym miejscu, w którym dostępne są punkty sieci bezprzewodowej. Możemy np. jechać autobusem i skorzystać z bezprzewodowego internetu. Co więcej możemy nawet zrobić zdjęcie czegoś, jakiegoś skweru czy interesującego obiektu, a następnie za pomocą internetu wysłać je na czyjąś skrzynkę elektroniczną. Możemy ułatwić sobie poznawanie rozkładu i trasy jazdy. A co więcej – możemy siedząc w parku dowiedzieć się, o której odjeżdża najbliższy autobus, a także poznać inne atrakcje.

Być w parku, zrobić zdjęcia naszym smartfonem, a następnie poczytać sobie o jego historii w internecie. Oczywiście dotyczy to takiego parku, który na to pozwala. Możemy również udać się w pobliże innego ciekawego miejsca i poczytać sobie o nim. A możemy również zrobić zdjęcie i wkleić na stronę naszego Facebooka lub inną. Ale to nie koniec możliwości smartfonów.

Inna zaleta smartfona to to, że w wolnej chwili można na nim… pograć! Tak, tak możemy zainstalować sobie na nim gry komputerowe, nasze ulubione i zwyczajnie sobie pograć. Jadąc w autobusie, czekając w przychodni lub robiąc co innego. I dzięki temu czas nam będzie upływał miło i przyjemnie.

Na rynku dostępne są przeróżne smartfony różniące się głównie parametrami technicznymi. Niektóre mają sporo pamięci, inne mają większą rozdzielczość ekranu i wyświetlacza, a jeszcze inne pozwalają nam dłużej pracować bez ładowania baterii. Również regulacja głośności, jak i sama głośność nie są bez znaczenia. A różne modele mają różną głośność. Jeśli już jesteśmy przy natężeniu dźwięku to warto pamiętać, że smartfony mają jeszcze jedną zaletę. Otóż umożliwią nam one słuchanie muzyki. I to różnego rodzaju. Możemy taką umieścić na naszym smartfonie za pomocą np. karty SD albo pobrać coś z internetu. A jeśli znajdujemy się w miejscu, w którym mamy dostęp do internetu bezprzewodowego to wtedy możemy odsłuchać czegoś z YouTube lub jakiegoś serwera poświęconego muzyce.

Smartfon to bardzo interesujące urządzenie. Służy nam on nie tylko do rozmów, do komunikacji ze światem zewnętrznym, ale również do rozrywki. A komunikować można się na rozmaite sposoby. Klasyczna rozmowa, internet, SMS, nawet chat itp. Możemy niekiedy nawet posłuchać radia. Słowem – smartfon ma bardzo dużo zastosowań.

Leave a Comment