Różne aplikacje bankowe

Kiedyś jedyną opcją wykonania przelewu była wizyta w banku. Czasy się zmieniają, technologia idzie stale do przodu. Kiedyś było nie do pomyślenia zarządzać swoim kontem w banku za pomocą telefonu komórkowego. Dziś jest to możliwe, bo aplikacje bankowe dostarczają nam naprawdę wiele możliwości. Co kiedyś było niemożliwe dziś jest normalnością. Czasami jesteśmy w trasie i potrzebujemy przelać pieniądze i aplikacje bankowe właśnie wtedy przychodzą nam z pomocą. Nie musimy naprawdę wiele się wysilać i problem mamy już głowy!
Aplikacje bankowe działają na dwóch najpopularniejszych platformach: iOS oraz Android. Ta metoda staje się coraz bardziej rozpowszechnioną metodą jeśli chodzi o kontakt klienta z bankiem. Jedną z podstawowych funkcji, które posiadają aplikacje bankowe jest podgląd salda naszego konta. Jest to bardzo ważna funkcja, bo bez niej nie jesteśmy w stanie na ślepo przelewać pieniędzy.
Drugą opcją jest wykonywanie przelewów, reszta funkcjonalności wykracza już poza wyznaczone minimum, które powinny posiadać aplikacje bankowe. Dość fajnym rozwiązaniem jest to, że można za pomocą telefonu składać wnioski i spłacać raty kredytu. Według mnie jeszcze taka aplikacja powinna posiadać funkcję doładowania telefonu komórkowego. Część z nich ją posiada, czasami jest to przydatna opcja dla zabieganych ludzi.
Mamy wiele aplikacji, właśnie taką jest chociażby Citi Mobile. Ta aplikacja została wyposażona o przelewy za pomocą stuknięcia o drugi telefon. Dla mnie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Aplikacje bankowe posiadają także funkcjonalność przelewu na dany rachunek polegający tylko na sfotografowaniu faktury. Ale takie rozwiązanie przynosi nam tylko iOS.
No dobrze, pogadaliśmy sobie troszkę o funkcjonalności, ale warto też sobie porozmawiać o wyglądzie takich aplikacji. Dla klientów to też ma znaczenie, bo aplikacja powinna także cieszyć oko. Aplikacje kolorystycznie są zbliżone, jakie reprezentuję owe placówki danego banku. Aplikacje mają naprawdę różny design i w niektórych przypadkach są one dużo wygodniejsze niż prezentuje je nam owy bank.
Swoje programy dla iPhone’a posiadają także banki, Alior Bank, Inteligo, PKO BP i Bank BPH, są one jednak dość znacznie ograniczone i pozwalają na logowanie się w mobilnej wersji serwisu internetowego czy też służą za tzw. token do generowania kodów jednorazowych. Wszystkie aplikacje mają za zadanie generowanie tokenów, które z pewnością zastępują zdrapki jak jest w przypadku PKO BP. Ja osobiście często gubiłam owe zdrapki i niestety miałam problem z dostępem do konta.
Jak widać przy dzisiejszych technologiach można nie tylko korzystać z bankowości bez wychodzenia z domu, ale także wychodzić z domu w dodatku bez konieczności brania ze sobą laptopa. Wszystko czego potrzebujemy to smartfona z dostępem do aplikacji mobilnej naszego banku oraz dostępu do internetu. Już nie musimy się martwić tym, że musimy skorzystać z komputera, aby się dostać do naszego konta bankowego. Dziś jest to bardzo ułatwiona i z pewnością na dłuższą metę nie musimy od razu gnać do oddziału bankowego.

Leave a Comment