Różne aplikacje muzyczne

Technologia dostarcza nam całkiem przyjemne rzeczy do użytkowania. Prócz aplikacji bankowych czy tez dla sportowców mamy także inne, które z pewnością ułatwiają nam życie. Tym razem coś dla melomanów muzycznych a mianowicie aplikacje muzyczne. Słuchanie muzyki na telefonie jest możliwe od czasu pojawienia się pierwszych telefonów komórkowych z kolorowym wyświetlaczem i kartą SD. Pamiętam jak moja miała 512 MB i mieściła całkiem sporo utworów muzycznych. Dziś z pewnością czasy się zmieniły.
Aplikacje muzyczne mają za zadanie dostarczać nam muzykę na wysokim poziomie. Do najpopularniejszej tego typu aplikacji jest Spotify, która się doczekała swojej wersji na smartfona. Dziś możemy słuchać muzyki gdzie tylko chcemy, bo jest tak naprawdę w zasięgu naszej ręki. Jakie aplikacje należy wybierać, aby być zadowolonym z użytkowania? O tym zaraz się dowiemy.
Mamy do czynienia tak naprawdę z aplikacjami do gotowania czy też szukania partnera i twierdzimy, że są bardzo skuteczne. Warto podkreślić, że bardzo dobrze spełniają swoją rolę aplikacje muzyczne. W większości z nich można tworzyć własne utwory muzyczne, co przemawia na plus. Aplikacje muzyczne dziś tak naprawdę rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę to tylko one przyciągają największych melomanów jeśli chodzi o utwory muzyczne.
Pierwszą apką, która wyróżnia się na tle innych to Shazam. Aplikacje muzyczne poza odtwarzaniem muzyki, które jest ich rolą posiadają także szereg innych funkcjonalności. Czasami mamy problem z identyfikacją piosenki i ta aplikacja nam w tym pomaga. Dlatego już nie musimy przeszukiwać całego internetu i szukać przez nas pożądanego tytułu piosenki, bo aplikacja robi to za nas. Aplikacje muzyczne jak widać posiadają naprawdę różne funkcjonalności i nie należy je ograniczać tylko do podstawowego odtwarzania muzyki.
Kolejną aplikacją, którą zaliczymy do grupy aplikacje muzyczne jest 8track. Co robi ta aplikacja poza zwykłym odtwarzaniem muzyki? Tutaj mamy do czynienia z playlistą, która nadaje się na każdą okazję. W zależności od naszego nastroju możemy posłuchać odpowiednich utworów. Wadą tej aplikacji jest to, że można przeskoczyć tylko 4 utwory, ale aplikacja posiada naprawdę dużo utworów, dlatego można jej to wybaczyć.
SoundCloud jest z kolei aplikacją, która pomaga Ci kolekcjonować warte posłuchania utwory. Platforma bardzo spodobała mi się jak korzystałam z niej na komputerze. Uważam, że ma naprawdę prosty interfejs i można na spokojnie korzystać z tej aplikacji nie będąc zaawansowanym użytkownikiem, bo jest bardzo prosta w obsłudze.
Musixmatch jest aplikacją, która przede wszystkim dopasowuje tekst piosenki do słuchanego utworu. Jeśli lubimy analizować teksty piosenek to z pewnością ta aplikacja będzie dla nas idealna. Wszystkie piosenki dopasowane z tekstem są zapisywane w aplikacji. Tidala z kolei charakteryzuje naprawdę dobra jakość dźwięku. Ta aplikacja jest z pewnością dla sympatyków dźwięku. Z resztą na jego korzyść przemawia także tryb offline, gdzie możesz słuchać swoich utworów gdziekolwiek jesteś, bez konieczności łączenia się z internetem.

Leave a Comment