Remote Play – transmisja swojego relacji

Wiele osób zadaje sobie wiele pojęć dotyczących gier. Remote Play jest rodzajem pewnego rodzaju streamingu, ale na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4. W 2014 roku, definicja została poszerzona o korzystanie z PlayStation TV,Xperiasmartfonów i tabletów(Z2 i później), a PlayStation teraz. Funkcja ta w zasadzie pozwala kompatybilnych gier konsoli do odtwarzania w domu na palmtopie.

Choć rzadko używane na PlayStation 3, Remote Play jest obowiązkowym elementem wszystkich PlayStation 4 gry, za wyjątkiem gier, które wykorzystują urządzenia peryferyjne, takie jak PlayStation Move.
Remote Play umożliwia system PSP podłączyć bezprzewodowo do systemu PS3 i transferów niektórych funkcji z PS3 na PSP. Dzięki zdalnemu gry, system PSP może uzyskać dostęp do plików, które znajdują się na PS3, jak również odgrywają pewną oprogramowania. Później definicja dotycząca Remote Play została zmieniona z wejściem na rynek PlayStation 4. Podczas zdalnego odtwarzania można zaobserwować co się dzieje na ekranie sąsiada i w jakie gry aktualnie gra. Dość fajne udogodnienie, a konsole nie muszą się czuć poszkodowane z tego względu, że na podobnej zasadzie działa streaming na PC.
W 2007 roku Sony wykonane wszystkie PlayStation 1 gry, gdy gra się na PlayStation 3, zgodnym z Remote Play na PSP. Dodatkowo, Sony ogłosiła, że wszystkie PlayStation 4 gry będą rozgrywane na PlayStation Vita. Poza te dwa scenariusze, Remote Play to funkcja, która była słabo realizowane w grach. Można stwierdzić, że Remote Play znacznie poszerzyło swoje zastosowanie, co z jednej strony cieszy konsolowców.
Transmisja sygnału jest całkowicie bezprzewodowa, a dzięki wysokiej szybkości możliwe jest granie w gry z konsol stacjonarnych, na urządzeniach mobilnych. Obraz i dźwięk są wóczas przesyłane do PSP, bądź PS Vita, zamiast do telewizora. W przypadku PlayStation 3, nie wszystkie gry były kompatybilne z Remote Play, jeśli natomiast chodzi o PlayStation Vita na niej można grać w każdą grę dostępną na tej pierwszej. Jedyny warunek to oczywiście pozostanie w zasięgu transmisji danych. Co istotne, technologia umożliwia transfer nie tylko gier, ale również muzyki i filmów.
Uważam, że to jedna z pożyteczniejszych opcji znajdujących się na konsoli.
Pierwszy raz zadebiutowało krótko przed pojawieniem się PlayStation 3. Budziło nie tyle sprzecznych opinii, ale gracze byli po prostu ciekawi jak to się sprawdzi w praktyce. Pierwotnie, usługa miała służyć głównie transmisji gier z poprzedniej generacji konsol, niemniej trafiała również do tytułów dedykowanych. Jednak zamysł zmienił się niedługo potem. Wydaje mi się, że to dobry pomysł z tego względu, że Remote Play może pokazać, że to coś, w co warto zainwestować kupując chociażby konsolę.
Sytuacja uległa zmianie przy PlayStation 4, albowiem konsola natywnie wspiera Remote Play, a w związku z tym, każda produkcja robi z niego użytek. Deweloper nie musi poświęcać specjalnych środków celem jego implementacji. Czy kiedyś Sony zrezygnuje z tego rozwiązania? Nie wiadomo.

Leave a Comment